ATRAKCJE
I AKCJE
TOWARZYSZĄCE

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

W minionych miesiącach przygotowywaliście Konkursowe Wideo. W nadchodzących tygodniach zmierzycie się z Problemem Spontanicznym. Ale przecież nie samym konkursem się żyje! Jakie atrakcje czekają na Was na Wirtualnym Finale Ogólnopolskim?

Po pierwsze, łączenie. Ludzi. Właśnie po to stworzymy Wirtualne Drużyny Kumpelskie. Jak już wiecie, razem z nowymi znajomymi będzie można stawić czoła tajemniczemu WWW i zagrać o fanty na bogato oraz omerowy fejm.

Po drugie, obdarowywanie. Prezentami. Już w najbliższą niedzielę (18 kwietnia) na oficjalnym facebookowym profilu Odysei Umysłu w Polsce rozegramy konkurs „Kopalnia Ciekawostek”. Do zgarnięcia będą cenne nagrody, z których można zrobić prezent samemu sobie albo obdarować innych! Do wygrania m.in. darmowe Członkostwo placówki w programie w przyszłym roku, bezpłatny udział w Szkoleniu Trenerów (albo Pracowni Rozwoju Trenerów), a także worek odysejowych gadżetów! Szczegóły zabawy na kolejnej stronie. Tak to jest, gdy #KGHMinspiruje

Po trzecie, śmieszkowanie. Na Insta i Fejsie. W ramach #OMERchallenge będzie można tworzyć dowcipne OMemy, wymyślać alternatywne, zabawne tytuły Problemów Długoterminowych i robić sobie inne kreatywne, wirtualne żarty.

Po czwarte, dzielenie się. Inspiracjami. Wszystkich uczestników, trenerów i sympatyków Odysei Umysłu zapraszamy na webinary „Pozytywne Szopsesje”. Sześć pasjonujących, praktycznych tematów, sześcioro niezwykłych prelegentów – harmonogram i opisy sprawdźcie niżej. Spotkania są możliwe dzięki temu, że #ImmergasRozgrzewaWyobraznie

Po piąte, podziwianie. Dokonań. W ostatnim tygodniu Wirtualnego Finału Ogólnopolskiego (10-15 maja) chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych na oglądanie konkursowych występów. Aby było to możliwe, Wasza drużyna musi w Arkuszu Dokumentacji Rozwiązania, w zakładce „Konkursowe Wideo”, wkleić link do nagrania w wersji dla publiczności!

Po szóste, świętowanie. Wspólnoty. Okazją do tego będzie Oficjalne Rozpoczęcie i Ogłoszenie Wyników. Więcej informacji na temat wirtualnych „ceremonii” znajdziecie dalej.


KOPALNIA CIEKAWOSTEK

Najpierw KGHM zrobił prezent polskiej Odysei Umysłu, pomagając nam przetrwać trudny pandemiczny sezon… Później my zrobiliśmy prezent drużynom, przekazując Wam grę „Pytanie na Spontanie”, pomocną w przygotowaniach do wirtualnych „Spontanów”… Teraz każdy może spróbować wygrać prezent dla siebie lub innych – biorąc na Facebooku udział w konkursie „Kopalnia Ciekawostek”!

Gdzie? facebook.com/Odyseja.Umyslu.w.Polsce
Kiedy? Niedziela, 18 kwietnia | Zabawa potrwa od 10:00 do 18:30 | Wyniki ogłosimy o 19:00
Kto? Każdy chętny użytkownik Facebooka. Zapraszamy Odyseuszy, trenerów, wolontariuszy i sympatyków!
Co? Konkurs na wiedzę i refleks – dotyczący informacji z wpisów oznaczonych #KGHMinspiruje
O co się gra? W puli nagród głównych mamy:
• edukację XXI wieku dla całej placówki
(czyli darmowe Członkostwo w Odysei Umysłu w roku 2021-2022 dla wskazanej szkoły/organizacji)

• z niczym nieporównywalne doświadczenie szkoleniowe
(czyli bezpłatny udział wskazanej osoby w Szkoleniu Trenerów albo Pracowni Rozwoju Trenerów)

• wór kreatywnych skarbów
(czyli wieloelementowy zestaw odysejowych gadżetów)

Osoba, która zajmie 1. miejsce, wybiera pierwsza, 2. miejsce – druga, 3. miejsce – dostaje to, co zostało.
Osoby, która zajmą miejsca od 4. do 15., otrzymają drobne nagrody rzeczowe.
Jak się gra? Na punkty. Liczy się suma uzyskana przez gracza za wszystkie poprawne odpowiedzi.
W dniu konkursu opublikujemy w sumie 12 pytań, kolejno o godz. 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30 oraz 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30.
Odpowiedzi udziela się w komentarzu pod danym pytaniem. Warto odpowiedzieć na wszystkie pytania, choć można tylko na wybrane.
Punkty naliczane są za każdą poprawną odpowiedź – w zależności od tego, jak szybko została udzielona.
Osoba, która pierwsza odpowie poprawnie na dane pytanie, zdobędzie 8 pkt., druga 6 pkt., trzecia 5 pkt., czwarta 4 pkt., piąta 3 pkt., a szósta i każda kolejna 1 pkt.
Odpowiedzi na każde z pytań można udzielać do 18:30. Warto grać do końca, bo każdy punkt się liczy!
Kiedy wyniki? Ranking TOP 15 graczy opublikujemy na naszym FB po godz. 19:00 (18 kwietnia). Zdobywcy 1., 2. i 3. miejsca podzielą między siebie nagrody główne; gracze z wynikami 4-15 zdobędą nagrody pocieszenia.


POZYTYWNE SZOPSESJE

Sześcioro niezwykłych ludzi, którzy mają szopsesję na punkcie Odysei Umysłu, z radością podzieli się płynącymi z doświadczenia inspiracjami na sześć bardzo praktycznych tematów – podczas webinarów na platformie MS Teams.


Zapraszamy wszystkich chętnych – każdy może wziąć udział! Na dzień przed każdą sesją na Facebooku, Instagramie oraz stronie wirtualna.odyseja.org będziemy publikować odpowiedni link – w który w dniu wydarzenia wystarczy kliknąć i dołączyć do spotkania; nie trzeba się logować, nic instalować itd.

[wtorek, 20 kwietnia, godz. 18:00]
Atrakcyjne aktorstwo – czyli o wykorzystaniu ciała, twarzy i głosu na scenie
Nikos Kotowicz – uczestnik i trener z sukcesami skupiający się na aktorskiej stronie przedstawień, a w „prawdziwym” życiu aktor i poszukiwacz własnych gestów, dźwięków i intonacji.

[piątek, 23 kwietnia, godz. 18:00]
Magiczne materiały – czyli jak robić kapitalne kostiumy i rewelacyjne rekwizyty
Magda Adamusik – jako Odyseuszka robiła rekwizyty i kostiumy na miarę nagród Ranatra Fusca i Mistrzostwa Świata; jako ekspert odysejowego webinaru opowie o swoich ulubionych materiałach.

[wtorek, 27 kwietnia, godz. 18:00]
Balsa bez stresu – czyli jak pozytywnie pracować nad rozwiązaniem Problemu 4
Jan Najda – jeden z najlepszych w Polsce ekspertów od klejenia, ważenia i obciążania odysejowych struktur z drewna balsa z konkursowym rekordem życiowym na poziomie 430 kg.

[piątek, 30 kwietnia, godz. 18:00]
Fascynująca fabuła – czyli jak zaplanować historię, która wciąga i robi WOW
Karolina Lipińska – Odyseuszka, trenerka, teatrolożka i teatrofanka; zna się na teatrze, teatralizacji i produkcji spektaklI. Rozumie, skąd się biorą fascynujące fabuły i nie zawaha się o tym opowiedzieć.

[wtorek, 4 maja, godz. 18:00]
Abecadło Arduino – czyli podstawy programowania w służbie Odyseuszom
Wiktor Kęska – programista-pasjonat wykorzystujący platformę Arduino do projektów małych i dużych, od mrugania lampkami po sterowanie maszynami rolniczymi.

[piątek, 7 maja, godz. 18:00]
Jak oni punktują – czyli o tym, jak sędziowie podchodzą do kwestii oceniania
Wojtek Podsiadły – prowadzący szkolenia dla jurorów Odysei Umysłu, sędzia i koordynator sędziów z kilkunastoletnim stażem; zjadł zęby na sędziowaniu i uwielbia o tym opowiadać.


DWIE CEREMONIE

Linki będziemy publikować na Facebooku, Instagramie i stronie wirtualna.odyseja.org w dniu emisji wydarzenia.


[sobota, 17 kwietnia, godz. 17:00]
Oficjalne Rozpoczęcie Wirtualnego Finału Ogólnopolskiego

Dowiecie się m.in.:
kto startuje (poznacie listę ekip współzawodniczących w każdej kategorii),
• jakie będą zasady udziału polskich drużyn w Wirtualnych Finałach Światowych 2021.


[sobota, 15 maja, godz. 17:00]
Ogłoszenie Wyników Wirtualnego Finału Ogólnopolskiego

Dowiecie się m.in.:
które Drużyny Kumpelskie zdobyły fejm, a które fanty w konfrontacji z tajemniczym WWW,
kto zwyciężył w każdej konkursowej kategorii, a kto zajął miejsca 2. i 3.